YEREL YÖNETİMLERİNE ÇAĞRI:MASA TENİSİNE DESTEK VERİNİZ
DÜNYA 12.06.2023 09:04:41 0

YEREL YÖNETİMLERİNE ÇAĞRI:MASA TENİSİNE DESTEK VERİNİZ

YEREL YÖNETİMLERİNE ÇAĞRI:MASA TENİSİNE DESTEK VERİNİZ


Adana’da düzenlenen 38 masada 55 hakemin görev aldığı 11 ülke ve 41 ilden 500’e yakın sporcunun katıldığı 10. Uluslararası Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası’nın yankıları devam ediyor.

Turnuvaya onur konuğu ve oyuncu olarak katılan Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) Başkanı Petra Sörling turnuva ortamının çok güzel olduğunu belirterek, Adana'ya tekrar gelmekten mutluluk duyduğunu dile getirdi.

ADANA’NIN ULUSLARARASI MARKASI

Uluslararası olarak yapılan bu büyük turnuvanın Adana’nın tanıtımına müthiş katkıda bulunduğunu belirten Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) Başkanı Petra Sörling, ” 2 masa tenisi sevdalısı Kemal Sağ ve Dr. Ali Türemiş’in başlattıkları, gönüllülük esaslı mütevazi bütçeli organizasyonun 10 yılı geride bırakarak dev bir organizasyon haline gelmesi takdir edilmelidir. Adana’da 2 gün süren turnuva boyunca, dünyanın dört bir tarafından gelen sporcular Türkiye’yi ve Adana’yı tanıma imkânı buldular. Bu kapsamlı organizasyonun Adana için inanılmaz bir tanıtım imkânı olduğuna dikkat çekmek gerek. İnşallah yerel yönetimler bundan sonra daha duyarlı olur ve gerekli destekleri verirler. Herkes masa tenisine sahip çıkmalıdır” diye konuştu.

MASA TENİSİ DESTEĞİ FAZLASIYLA HAKEDİYOR

Yerel yönetimlerin sadece futbola değil tüm sporlara destek vermelerinin gerektiğini belirten Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) Başkanı Petra Sörling “

Son 20 yılda Adana'nın en başarılı branşı olan masa tenisinde elde edilen Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonlukları ile Avrupa Kupasına katılma başarılarını mutlaka sahiplenmek gerekiyor.  

2500’e yakın sporcusu bulunan masa tenisinde masa tenisine ait özel salon mutlaka olmalı.

Yerel yönetimler başta Adana Valiliği olmak üzere tüm belediyeler spor tanıtım fonlarını kullanarak Adana’nın tanıtımına inanılmaz katkı koyan masa tenisi branşına hak ettiği desteği vererek sonuna kadar desteklemeliler” dedi.Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

38.2° / 25.6°