YORGUN YÜREKTEN “YORGUN ŞİİRLER” KİTABI

Yazar ve şair, Prof. Dr. Mehmet Asil Yılmaz, “Yorgun Şiirler” adıyla yayınladığı yeni şiir kitabında, 86 yaşındaki yüreğinin derinlerinde damıttığı onlarca şiirini okurlarının beğenisine sundu.

Yazar ve şair, Prof. Dr. Mehmet Asil Yılmaz, “Yorgun Şiirler” adıyla yayınladığı yeni şiir kitabında, 86 yaşındaki yüreğinin derinlerinde damıttığı onlarca şiirini okurlarının beğenisine sundu.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Anabilim Dalı Başkanlığı’ndan emekli olan Prof. Dr. Mehmet Asil Yılmaz, yeni şiir kitabına, “Yalnızlık ve hasretlik baskı yapınca yüreğime, sevdan ipekten şal olur, seriliverir üzerime” sözleriyle başlıyor.

Daha önce “Özgürlük Elde Değil”, “Oğul Balı” ve “Sevda Yağmuru” adlı üç şiir kitabı ile “Sonbahar Gülü”, “Çançiçeği”, “Anadolulu Elif” ve “Benim Adım Memed” adlı romanlarını yayınlayan eğitimci-şair Mehmet Asil Yılmaz yedinci kitabı “Yorgun Şiirler’de 129 şiirine yer verdi.

Şair Mehmet Asil Yılmaz, öğretim üyeliği yaptığı yıllarda binlerce ziraat mühendisinin yetişmesine katkıda bulunup, çalışmalarıyla ülke tarımının gelişmesi için çaba harcarken, edebiyata da gönül verip, şair ve yazar olarak birçok esere imza attı.

Makaleleriyle, Trakya Demokrat gazetesi okurlarıyla birçok konudaki fikir ve düşüncelerini paylaşan Yılmaz, kitaplarından elde ettiği gelirin büyük bir kısmını sivil toplum kuruluşlarına bağışladı.

“Yorgun Şiirler kitabımı; aşı, işi, çoluğu çocuğu, evi, ailesi uğruna saçını süpürge eden, Anadolu Kadınlarına, milleti, halkı için, insanlığın huzuru için, gece gündüz çalışan, görevini kılı kırk yararak ifa eden, laik, demokrat, yurt sever bilim insanlarına, eğitimcilere, emekçilere, memurlara, yöneticilere, üreticilere, çiftçilere, dağını taşını, toprağını, ormanını, ekosistemini koruyan, kollayan doğa severlere armağan ediyorum” diyen şair Mehmet Asil Yılmaz’ın şiir kitabında çok sayıda akademisyen ve edebiyatçının da övgü dolu sözleri yer alıyor.

Kadim dostum ve ağabeyim Prof. Dr. Mehmet Asil Yılmaz’ı kutluyor, yeni kitabının hayırlı olmasını diliyorum.


Tuncay DAĞLI

8.07.2024 21:45:00

YAZARLAR


ADANA'DA 2 BİN 316 EV VE İŞYERİNİ TESLİM ETTİK

DEDEMAN OTEL OLARAK AÇILIYOR

DEMİRÇALI’DAN BAKAN KURUM’A SORULAR!

AİLELERİN TERCİHİ YUMURTALIK SAHİLLERİ OLACAK

150 ANAOKULUNDA SATRANÇ TURNUVASI

YAZ AYLARINDA SPOR SAKATLANMALARI ARTIYOR!

CHP VE AK PARTİLİ VEKİLLER İLE BAŞKANLAR BİRARADA

ADANA DEMİRSPOR BOLU’DA SEZONA HAZIRLANIYOR

BAKAN KURUM DEPREM KONUTLARI İÇİN TARİH VERDİ

İTALYA ADANA DEMİRSPOR’A VİZE VERMEDİ

ADANA YAZ ORTASINDA FELAKETİ YAŞADI

SEYHAN’DA HAYVAN BAKIM EVİ HAZIRLIĞI

CHP İL BAŞKANI TANBUROĞLU: HEDEF İKTİDAR

CHP ADANA’DA BAŞKANINI SEÇTİ

GÜNÜN FOTOĞRAFI

AYRILMA KAYGISI BOZUKLUĞUNA DİKKAT !

GIDA ZEHİRLENMESİ NEDEN OLUR? NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?